Viete si správne vybrať spodné prádlo? Ak si vyberiete také, ktoré Vám nepadne, celý deň sa môže premeniť doslova na katastrofu. Tu sa Vám to zarezáva, tam Vás to tlačí, inde to zas odstáva… Zle zvolené prádlo nielenže nevyzerá dobre, ale je aj veľmi nepohodlné. Pri výbere sa teda zamerajte na konkrétny typ prádla, ktorý Vám bude najviac vyhovovať. A nezabúdajte tiež voliť pre pokožku najpríjemnejší materiál!

Dámske prádlo a jeho typy

Kedysi ženy poznali len klasické bavlnené nohavičky a o nejakom výbere nemohlo byť ani reči. Dnes je však trh plný rôznych druhov prádla. Jeden typ sa viac hodí pod spoločenské šaty, iný zas pod džínsy. Aké dámske nohavičky teda existujú a kedy je vhodné ich nosiť?

  • Vysoké nohavičky. Tie azda predstavovať ani netreba. Majú mimoriadne vysoký pás a nie sú veľmi sexi. Zato sú mimoriadne pohodlné. Poslúžia najmä v prípade, ak nosíte džínsy a sukne s vysokým pásom. Do bedrových nohavíc sa vôbec nehodia! Ich výhodou je to, že zakryjú vytŕčajúce bruško.
  • Francúzske nohavičky. Tie majú taktiež vysoký pás. Na rozdiel od klasických vysokých sú však ostro strihané v oblasti nôh. Sú teda ideálne pre ženy, ktoré obľubujú vysoké nohavičky, ale nemajú rady veľa látky na stehnách.
  • Šortky. Toto dámske prádlo je strihané na štýl pánskych boxeriek. Šortky majú predĺžený strih do hornej časti stehien a spravidla nízky pás. Sú perfektné pod oblečenie, ktoré je priliehavé v oblasti zadku. Nie je tu totiž vidieť, kde nohavičky končia a na šatách tak netvoria nevzhľadný lem v oblasti zadku.
  • Bedrové nohavičky. V súčasnosti veľmi obľúbené dámske prádlo. Majú klasický strih, ale siahajú len do oblasti bedier. Práve preto sú ideálne, ako inak, pre bedrové džínsy!
  • Bikinové nohavičky. Ako naznačuje už ich názov, majú tvar podobný bikinám. To znamená, že na stehnách sú vysoko rezané a po bokoch majú len užšie pruhy látky. Vyzerajú veľmi dobre, sú pohodlné a vhodné takmer pod každé oblečenie.
  • Tangá. A nakoniec, niektorými ženami milované a inými zatracované tangá! Je pravda, že sú perfektné pod veľmi priliehavé oblečenie. Keďže v zadnej časti majú len tenký prúžok, pod oblečením nie je nič vidieť. No nie každá žena ich môže nosiť. Pre niektoré sú veľmi nepohodlné!

Vždy si teda dámske prádlo voľte tak, aby ho bolo pod oblečením vidieť čo najmenej. V prvom rade sa v ňom však musíte cítiť dobre!

 

FOTO:  © Syda Productions / Dollar Photo Club